Novinky

Víkendové cvičení

Parádně jsme si užili „víkenďak“ 9.-10. 3. 2024.

Cvičení s kamarády

Státní svátky jsme strávili u našich skvělých přátel Jardy a Marušky. Tito velikáni nás nakrmili nejen cenými radami ve výcviku, ale také jedinečným jídlem, po kterém se budeme olizovat ještě několik dní. Raději nebudeme vypisovat co všechno dokáží vykouzlit. Odjeli jsme dnes smutně domů, plní dojmů a s pěti kily nahoře. Děkujeme tímto oběma ještě jednou, za čas, trpělivost a ochotou. Bylo nám ctí strávit tyto dva dny u Vás.

Canisterapeutický kurz završen

Hurá, půlroční kurz je za námi, zkoušky úspěšně absolvovány a nyní jsme Canisterapeutický Team. Teď šup do praxe….🥰🥰🥰

Výstava v Benešově

Nedělní den jsme strávili na Krajské Hornoslezské výstavě v Benešově. Naše Angie obdržela V1-Vítěz třídy 😍. Také jsme moc pyšní na náš odchov, kde Beatus Stella de Aurum a Silesia (Amy) získala ve třídě štěňat VN1 – vítěz třídy. Byl to krásný den a zdravíme ještě jednou všechny, které jsme potkali. Velké díky patří Zuzance Návratové za profesionální úpravu 😍😍😍

Zkoušíme si postoje

Blíží se nám Vánoce a my si zkoušíme jak by nám to slušelo na molu. Všichni jsme modelové a za kus žvance předvedeme třeba kotoul…

Slíbené fotky rarášků

Jak jsem slíbili, v galerii najdete naše rarášky jak krásně rostou..

Máme štěňátka

Křičíme do světa radostnou zprávu. Naší Arince se narodilo šest krásných štěňátek. Pět holčiček a jeden kluk. To je nadělení.. Arninka se krásně a s láskou stará a my Vám později přineseme nějaké fotečky.

Není k dispozici žádný popis fotky.

Šťastná zpráva

Dlouho jsme sem nepřidali žádnou novinku. Páničkové asi čekali na nějakou pořádnou. No nevím, spíš si myslím že to flákají. Ale jednu novinku mám, na návštěvě u pana doktora jsem dostala fotku. Teda provedení nic moc, takovou černobílou, flekatou. Sama bych ji nechtěla. Ale asi bude mít nějakou hodnotu. Protože od té doby, co tu fotku panička má, vyvařuje a podstrojuje mi v jednom kuse. Pořád mě hladí a chválí a kouká na ten obrázek, jako by byl nějak očarovaný.

Pokud mě paměť neklame, tak jsem takovou fotku už jednou měla. A pak se mi narodily čtyři štěňátka. Tak to by mohlo být ono. Asi to budu muset někde vyzvědět. 

 

No koukala jsem na pánička včera dlouho do noci a on stále něco dělal v notebooku a strašně se u toho nervoval. Ležela jsem u něj a on tam skládal fotky mé a Winciho, kterého jsme byli na začátku měsíce navštívit. Pořád něco přehazoval a psal a já u toho nakonec usnula. Nakonec on usnul taky a tak Vám ten jeho výtvor můžu ukázat. Ty fotky už jsou pěknější, než od doktora.  Jsou barevné a veselé. Víc se mi líbí. 

Tak na to koukněte. A schválně, kdo má hezčí obrázek, paníček nebo doktor?

1.5 2022 Krajská výstava psů Dolní Benešov

V1_Vítěz třídy mladých

4. místo Junior Handling

3. místo nejlepší mladá fenka výstavy.

🐾

Andy volá je neděle ráno !! Vstávat bando, je den, kafíčko je na stole !! Lenivci !! Tak jsme se s Káťou vysoukali z peřin. Nechtěli jsme dráždit tygra. Po snídani nabalit, naposledy přečísnout Angie a šup do auta. Benešov je co bys kamenem, tak to tam budeme coby dup. Sice se trošičku zatahuje, ale zdá se že to klapne. Angie už ví do čeho jde. A zdá se, že se těší. Pár hodin čekání (ještě že s fajn lidičkami) a pak šup do kruhu. A co to? Holky zdá se opět postupují dopředu. Nevím sice kdo koho předvádí, oběma to totiž sluší. Ale Angie dnes opět opět zabodovala. Ve třídě mladých V1_Vítěz třídy. Paráda. Jen co vyběhly z kruhu, přehodily si holky vodítka a naše Kačka nastupovala na Junior Handling. Chudák Angie. Srkla z misky vodu a už zase běhá v kruhu. Ale postupně se kruh vyprázdnil a zůstali jen čtyři výrostci a jejich mazlíci. V kruhu stál pán s mikrofonem a naše malá zrovna probíhala kolem reproduktoru, když něco zakřičel. Angie se trošku splašila a Kačenka ji musela chvíli stabilizovat. Tož koukám, ogar nám trochu zavařil. Nakonec Kačenka dostala pohárek a diplom za nádherné 4. místo a pán rozhodčí ji pošeptal, že to mohlo být lepší, kdyby se ji nesplašila. Co naplat, moderní technika není pro hafany v pubertě. To ale nebyl konec. Vítěz třídy postupuje do závěrečných bojů. „To je nuda“ pomyslí si Anie. Zase čekačka. Lehla a dělala, že spí. Nakonec to však přijde, hlásí se nástup mladých fen. Do kruhu se nemohli ani vejít. Kolem třiceti fenek různých ras a velikostí. Polská rozhodčí to vzala hopem a během 10 minut nás poslala na bednu s třetím místem. Hurá. To je den. Ale co chudák paniček? Štěkne Angie !! Auto je daleko a jsem zvědavá, jak tam odnese všechny ty ceny? No uvidíme Necháme to na něm, hlavně ať už jedeme domů

26.3 – 27.3 2022 Oblastní klubová výstava retrieverů / Oblastní výstava všech plemen KELČ -PRVNÍ VÍTĚZSTVÍ !!!

To byl zase víkend. V sobotu ráno jsme vyrazili do Kelče. Konaly se zde oblastní výstavy za účasti zahraničních rozhodčích. V sobotu proběhla klubová výstava retrieverů a posuzoval ji Vidar Grundetjern (NOR) a v neděli výstava pokračovala a naši kategorii posuzoval expert na retrievry pán Borge Espeland (NOR). Naše Angie nám už vypadla z třídy štěňátek a postoupila do třídy mladých. Jeli jsme natěšení, ale také trochu s nervozitou. V sobotu na klubovce totiž byla konkurence 25 feneček. Nakonec jich dorazilo jen 20. Ale i tak to je pořádný ranec. Už ten nástup byl famozní. Naše Angie nakonec obstála na jedničku, dostala posouzení V4 a vynikající posudek. Takže následoval páreček jako zákusek.

To nás ale ještě čekala soutěž Dítě a pes, kde jsme přihlásili naši Kačku. Spadla sice ještě do nejmladší kategorie, ale předvedla Anginku parádně a dostala zasloužené ocenění od paní rozhodčí. Domů jsme jeli nadšení s dalším diplomem a natěšení na druhý den. Prostě holky byly úžasné obě.

Neděle ráno bylo hodně chladno. Teplota atakovala 4°C. V noci se navíc měnil čas na letní a tak jsme vstávali dříve. Ale vyplatilo se. Výstava začínala v 9:15 hod tak jsme se těšili jak to bude ubíhat. Kačenka už zůstala doma, protože se chtěla vyspat. Angie se zdála mírně unavená z včerejšího dne. Přece jen má 9 měsíců a je zvyklá si pospat. V sobotu se ji to moc nepovedlo. Spousty lidí a psů, pořád chodících okolo ji vyspat nenechaly. Ale zdála se jistější, než včerejší den. Ta adaptace a ježdění na výstavy i když to není nutné, je prostě potřeba. Jak praví přísloví: „Zvyk je železná košile“. Když šla do kruhu, už to bylo jiné než poprvé.

Na dnešní den bylo přihlášených jen pět feneček, tak jsme doufali opět v dobrý výsledek. Při nástupu jsme zjistili, že jsme jen tři. Takže pokud dostaneme „Výborný“ už máme lepší výsledek jako včera. Ale k tomu je potřeba přesvědčit sudího. Pán Borge Espeland je přece jen zkušený odborník na Goldeny, tak snad se mu bude líbit. Díky malé účasti bylo rozhodování velice rychlé. Oběhli jsme kolečko, ukázali postoj. Pán rozhodčí nás trochu ohmatal a poslal nás zase běhat. Uff, ještě že jen jednou. A už si to šine k nám a v ruce drží medaili V1 – Vítěz třídy. No radost obrovská. I když se štěstím, ale je to tam. Angie jsi pašák. !!!

Mr. Borge Espeland and the happy girls

Naše první výstava s Angie

Tak je to tady. Rozhodnutí jet někam na zkušenou bylo přijato jednohlasně a vyplnili jsme přihlášku na naši první výstavu. Angie si musí zvyknout na to dění okolo, aby pak až bude starší nebyla zbytečně nervózní. No a proč troškařit, když už je ta možnost, přihlásili jsme se rovnou na výstavu mezinárodní. Přímým skokem do jámy lvové.  To bude zkušenost k nezaplacení. Angie si však začala něco uvědomovat, už když jsme ji šli ostříhat. A ten týden si s námi pěkně užila. Koupele, stříhání a fénování a opět koupání. No popravdě koukala jako divá, co že se to kolem ní děje. Vždy když šla do auta si myslela, že konečně jedeme do lesa ale ono ne…. Zase nějaké město, salón… Co to je?  Proč ne les, bahno a kaluže? Co to děláte?

Pak přišel den „D“. Sobota ráno a my vyrazili směr Polsko.

V časných ranních hodinách jsme nabrali směr Katovice. Po necelých dvou hodinách jsme byli na místě a začalo rodeo. S pořadovým číslem 2759 bylo jasné, že pejsků zde bude hodně. Když Angie vyskočila z auta, tak se podívala na ten obrovský stadion a proudící davy lidí, pak na nás a pomyslela si asi toto: To snad nemyslíte vážně. Tam mě nedostanete ani omylem. Ne, ne. Tam nejdu. Sedla na bobek a koukala někam do dáli. Prostě dělala že tam není. Po chvíli se umoudřila a jemným popotahováním jsme ji dostali ke dveřím. Tam jsme se chytli davu a šlo se. Ale chuděrka skrčená a vyplašená. Všude okolo nové věci a pachy, spousty lidí, klece, ohrádky, stánky a těch psích kamarádů různých ras a národností. Prostě plný stadion. Došli jsme ke svému kruhu a našli místo, kde si Angie lehla a opět se chtěla stát neviditelnou a znovu dělala že tam není. Jen tlukot srdce a zvýšené dýchaní nám oznamovalo, že má nervy v kyblíku.
Po necelé hodince se však zvedla, mrkla na nás a byla úplně v pohodě. Najednou z ní všechno spadlo. Hurá… Chybí 20 minut a začíná naše skupina. Konkurence je veliká. Jen v dorostu je 9 mladých fenek. Jedna jako druhá. Ale čas na zvyknutí nám hodně pomohl.

Po nastoupení do kruhu už jsme si to jen užívali. Chtěli jsme okusit tu krásnou atmosféru a přičichnout k novým věcem. A najednou koukáme a jsme mezi posledníma čtyřma. No paráda. Paní rozhodčí dala pokyn k poslednímu kolečku. Oběhli jsme kruh a dostali hodnocení „VN 4“. No paráda. Naše první výstava a hned takový úspěch. Byl to super den a moc jsme si jej užili… Už se těšíme na další..

Leden 2022

Přejeme všem vše nejlepší do nového roku 2022. Hodně štěstí a zdraví. Pro naší malou Angie začal nový rok zase seznamováním. Překonali jsme půl roku, oslavili Vánoce a překonali Silvestrovskou noc. Nyní máme období strachu. Báli jsme se mouchy, komára, spadlých zápalek a třeba projíždějícího auta. Ale snažíme se s tím úspěšně poprat. A jelikož nám to jde docela dobře, přišel čas na další novinku a to seznámení s kachnou. A netrvalo to dlouho a už ji nosí. Takže další malý krůček splněn.

Oslava 6. měsíců

Jsme nesmírně šťastní, že všechny naše štěňátka mají skvělé domovy a milující páníčky. Oslava půl roku je velice blízko Vánoc a tak jim všem pod stromeček přejeme hodně štěstí a zdraví do dalších měsíců a let. Samozřejmě taky nějakou hračku pod stromeček..

Víkendové Beskydy

Mých 5 měsíců jsme oslavili na chatě v Beskydech. Trochu jsme si zacvičili, troch lenošili a ani teploty lehce nad nulou nás nedokázaly rozhodit.

Máme štěňátka !!!

Ahojte, máme pro Vás novinku. Máme čtyři nádherná štěňátka. Tři slečny a jednoho gentlemana. To je nadělení. Bylo to celkem náročné, ale pěkně jsme to zvládli. Jakmile si trochu odpočineme, budeme určitě fotit a přidávat nějaké příspěvky. Ted jsme ale unavení, tak se s Vámi jen podělíme o naši radost jdeme odpočívat.

V lese jsem jako doma

Páteční procházka po místních lesích. Vše se začíná zelenat, „Jaro je tady“

Aurum a Silesia

Novinky

Máme vlasní kalendář

Naše modelka Angie se stala součástí nového kalendáře pro rok 2024 který vytvořila Verunka Kašparová Výcvik nejen retrieverů – Ostrava Díky moc…

Cvičení s kamarády

Státní svátky jsme strávili u našich skvělých přátel Jardy a Marušky. Tito velikáni nás nakrmili nejen cenými radami ve výcviku, ale také jedinečným jídlem, po

Canisterapeutický kurz završen

Hurá, půlroční kurz je za námi, zkoušky úspěšně absolvovány a nyní jsme Canisterapeutický Team. Teď šup do praxe….

Výstava v Benešově

Nedělní den jsme strávili na Krajské Hornoslezské výstavě v Benešově. Naše Angie obdržela V1-Vítěz třídy . Také jsme moc pyšní na náš odchov, kde Beatus

Zkoušíme si postoje

Blíží se nám Vánoce a my si zkoušíme jak by nám to slušelo na molu. Všichni jsme modelové a za kus žvance předvedeme třeba kotoul…

Máme štěňátka

Křičíme do světa radostnou zprávu. Naší Arince se narodilo šest krásných štěňátek. Pět holčiček a jeden kluk. To je nadělení.. Arninka se krásně a s

Šťastná zpráva

Dlouho jsme sem nepřidali žádnou novinku. Páničkové asi čekali na nějakou pořádnou. No nevím, spíš si myslím že to flákají. Ale jednu novinku mám, na

Naše první výstava s Angie

Tak je to tady. Rozhodnutí jet někam na zkušenou bylo přijato jednohlasně a vyplnili jsme přihlášku na naši první výstavu. Angie si musí zvyknout na

Leden 2022

Přejeme všem vše nejlepší do nového roku 2022. Hodně štěstí a zdraví. Pro naší malou Angie začal nový rok zase seznamováním. Překonali jsme půl roku,

Oslava 6. měsíců

Jsme nesmírně šťastní, že všechny naše štěňátka mají skvělé domovy a milující páníčky. Oslava půl roku je velice blízko Vánoc a tak jim všem pod

Víkendové Beskydy

Mých 5 měsíců jsme oslavili na chatě v Beskydech. Trochu jsme si zacvičili, troch lenošili a ani teploty lehce nad nulou nás nedokázaly rozhodit.

Máme štěňátka !!!

Ahojte, máme pro Vás novinku. Máme čtyři nádherná štěňátka. Tři slečny a jednoho gentlemana. To je nadělení. Bylo to celkem náročné, ale pěkně jsme to

V lese jsem jako doma

Páteční procházka po místních lesích. Vše se začíná zelenat, „Jaro je tady“

Aurum a Silesia